Ma 2024. november 21. csütörtök - Olivér napja van. Holnap Cecília napja lesz.
Magyar Honvédség ajánlatai
Jövőkép terepszínben:
A Magyar Honvédség, mint karrierlehetőség
- Akik dolgozni szeretnének, a szerződéses katonai szolgálatot választhatják. Amennyiben szükséges, a honvédség szállást is biztosít számukra. Támogatjuk az étkezést és a munkába járást, utazási költségtérítésünk 86 százalékos. Ruházatot, felszerelést, valamint változatos, kiszámítható életpályát kínálunk a jelentkezőinknek. A szerződéses, legénységi beosztásokban érettségivel minimum bruttó 299 ezer Ft-ot, érettségi nélkül bruttó 255 ezer Ft-ot lehet keresni, míg altiszteknek bruttó 340 ezer, tiszteknek bruttó 412 ezer Ft a minimum illetménye havonta. A honvédség szerződéskötéskor 100 ezer Ft szerződéskötési díjat, családalapítási, iskolakezdési és lakhatási támogatásokat kínál, valamint nyugdíjpénztári hozzájárulás, kedvezményes üdülés, ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatok és sportolási lehetőség is biztosított a katonák számára.
– Az érettségizetteknek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán van lehetőségük továbbtanulni. Arról, hogy az adott évben milyen szakok indulnak, a felvételi időszakban lehet tájékozódni, a jelentkezés önállóan történik, a felvi.hu oldalon keresztül. Amennyiben a hallgató honvédségi ösztöndíjasként nyer felvételt, hivatásos hadnagyként fejezi be a négyéves képzést, az adott katonai szaknak megfelelő végzettséggel. A diploma mellett a pályakezdő katona egy életre szóló hivatást és biztos megélhetést szerez.
– Az „Acélkocka” elnevezésű altisztképzésünket Szentendrén, az MH Altiszti Akadémián indítottuk el. Érettségi vagy – annak megszerzésének évében – a félévi bizonyítvány szükséges hozzá. A képzés 1 éves, 5 hét alapkiképzésből, 4 és fél hónap vezetői felkészítésből és fél év szakmai képzésből áll. Az újoncok az MH Altiszti Akadémia állományába tartoznak, illetményük a képzés ideje alatt nettó 199 ezer Ft. A lakhatás és étkezés térítésmentes, emellett utazási hozzájárulást biztosítunk számukra. Akit érdekel ez a képzés, a toborzóirodában tud jelentkezni és a kérdéseire választ kapni.
– Mindkét képzés nappali tagozatos, azonban lényeges különbség köztük, hogy az altisztképzés ideje alatt már fizetést, az egyetemen pedig ösztöndíjat kap a jelentkező, amelynek mértéke függ a tanulmányi eredménytől és a vállalt egyéb plusz feladatoktól. Mindkettő nagy előnye, hogy már a tanulás alatt biztossá válik az elhelyezkedés a honvédségben, hivatásos tisztként vagy altisztként.
– A honvédségnek a középiskolás korosztály számára is van ajánlata. Sokan már fiatalon szeretnének megismerkedni a katonaélettel, ezért választják a kadétképzést. Fejér megyében a Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban van erre lehetőség. A tanulók ugyanazokat az ismereteket szerezhetik meg, mint más intézményekben, csak többletként megkapják a katonai alapismereteket is. Ha a jövőben bármikor a katonai hivatást választják, ez természetesen plusz pont a jelentkezésnél. Fontos, hogy a kadétprogramban való részvétel nem jelent elköteleződést a katonai hivatás mellett. A Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumában honvédelmi szabadidős foglalkozásokon is részt vehetnek a diákok, például lövészet, küzdősportok, ejtőernyőzés.
– Ha valaki még középiskolás, de már nagykorú vagy a felsőoktatásban tanul, kipróbálhatja akár a műveleti, akár a területvédelmi tartalékos szolgálatot. A fiatalokat mindig szünidőben hívjuk be kiképzésre vagy szolgálatellátásra, melynek idejére illetményt, étkezési ellátást és utazási költségtérítést kapnak, illetve szállást is igényelhetnek. A területvédelmi tartalékosok egyszeri szerződéskötési díjra (bruttó 33 ezer Ft) jogosultak, valamint mindkét szolgálati formánál éves rendelkezési állási díj jár, melynek összege területvédelmi tartalékos esetében a mindenkori minimálbér 100 %-a (2020-ban bruttó 161 ezer Ft), műveleti tartalékosként a mindenkori minimálbér 150 %-a (2020-ban bruttó 241 ezer Ft). A tanulmányok befejeztével eldönthetik, maradnak-e tartalékos jogviszonyban vagy átszerződnek, esetleg az MH Altiszti Akadémián vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulnak tovább.
- Az önkéntes tartalékosoknak járó ösztöndíjlehetőségekről a toborzóirodákban és a www.honvedelem.hu, www.hadkiegeszites.hu, www.iranyasereg.hu oldalakon kaphatnak tájékoztatást.
Kérjük, hogy az érdeklődők elsősorban telefonon: 22/314-361, 06-30-627-1733, illetve e-mailben: fejer.toborzo@mil.hu vegyék fel a kapcsolatot toborzóinkkal, de a járványügyi szabályok betartásával Székesfehérváron, a Mészöly Géza út 7. szám alatti toborzóirodánk is várja az érdeklődőket.
2020.11.23